Dizaina gardums - Hotel Annas

Autors: Vineta Radziņa

Viesnīca atrodas Zaubes pagasta Annās, aptuveni stundas brauciena attālumā no Rīgas. Aprīļa nogalē braucu lūkot. Ceļš uz viesnīcu – kā jau Latvijas ceļš pavasarī. Rīdziniekiem tas varētu sagādāt prieku par dabas atmodu, lauku ļaudīm... lauku ļaudīm atziņu: ''Visi ceļi vienādi, pat tie, kuri ved uz dizaina viesnīcām.'' Bet ja pēc kārtas: Viesnīca Annas Hotel saņēmusi atzinību no dizaina viesnīcu ekspertiem un uzņemta starptautiskā dizaina viesnīcu asociācijā Best Design Hotels*. Annas Hotel ir pirmā (līdz šim vienīgā dizaina viesnīca Baltijā), kas iekļauta Hotel Alliance Group® veidotajā pasaules labāko dizaina viesnīcu sarakstā Best Design Hotels.sakums

Annas Hotel atrodas vecās Annas muižas teritorijā. Darbojas no 2009. gada rudens.  Pirmā muižnieku dzīvojamā māja šeit uzcelta jau 18.gs vidū. 18.gs beigās  nonākusi bagātās un ietekmīgās Tranzē dzimtas īpašumā. 1793.gadā šajā muižā ieradās Garlībs Merķelis, lai strādātu par mājskolotāju Tranzē ģimenes bērniem. Šeit viņš arī sarakstīja savu slaveno darbu ''Latvieši''.

best

Annas Hotel ir 10 vienstāvu un divstāvu viesnīcas numuriņu. 

kapnes

skapis

ISTABA

Viesnīcā iespējams baudīt restorāna Kannas piedāvājumu. Tieši BAUDĪT attieksmi, apkalpošanu, interjēru. Jā, Annas Hotel dizainu veidojusi arhitekte un interjera māksliniece Vēsma Kontere McQuillan. 

restorans

lampa

Pavisam glīta grieztu lampiņa tuvplānā.

...

Forele brūkleņu mērcē, salāti ar parmas sieru, alus marmelāde... Suminājums šefpavāram!

img

Viesnīca iekārtota senās muižas saimniecības ēkā. No pašas muižas palikuši vien pamati.

Viesnīcā var atpūsties SPA kompleksā Vannas. Kompleksa autore ir dizainere Dace Zālīte.

telpa

prieks

Viesnīcā apvienotas senas un autentiskas lietas ar mūsdienīgiem interjera priekšmetiem. Šarmanti viens otru papildina pasaulē atzītu zīmolu preces, latviešu mākslinieku gleznas, interjēra priekšmeti un Latvijas ražotāju izstrādājumi. 

img

img.

ne ziepes

Viss ģeniālais ir vienkāršs. Moduļa tipa plaukti. Kā lego. Jebkurš salikums un izkārtojums izskatās gana glīti.

skaistums

Vecs koks.

muu

Filcs.

bauda

Varbūt paša Merķeļa rakstāmpults?

Vai dizainu atradu? Ja braucot uz viesnīcu var pilnā mērā smelties Latvijas lauku prozu un ikdienu, tad sākot no Hotel Annas vestibila baudīt – proporcijas, toņus, materiālu saspēli un ļooooti labu dizainu! Ja vēlies tālu no metropolēm redzēt Labu Vidi, kvalitatīvu izpildījumu un nesamocītu telpu -  brauc!

.

''...tikai miera un brīvības klēpī  cilvēka gars attīstās savos skaistākajos ziedos- mākslās.'' /G.Merķelis./

*Best Design Hotels asociācijā uzņemtas aptuveni 20 viesnīcas no 17 pasaules valstīm.Hotel Alliance Group® apvieno augstākās klases viesnīcas no visas pasaules dažādās kategorijās – labākās dizaina viesnīcas, labākās luksusa viesnīcas, labākos kūrortus, labākās eko viesnīcas u.c.

Veiksmīgi, Vineta.

* Izmantojot publicēto informāciju vai foto, lūgums norādīt atsauci  www.labavide.lv, foto - Vineta Radziņa

Komentāri